pieczątki gliwice
Reklama

Czy każda firma musi posiadać swoją pieczątkę firmową?

Pieczątka firmowa zawiera podstawowe dane identyfikujące firmę lub osobę, która się nią posługuje. Czy posiadanie takiej pieczątki jest jednak obowiązkowe? Przy założeniu nowej działalności gospodarczej wielu świeżo upieczonych przedsiębiorców od razu decyduje się na wyrobienie firmowej pieczątki Gliwice to tylko jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego typu usługi. Warto jednak wskazać, że w Polsce nie ma przepisów prawa, które obligowałyby przedsiębiorcę do posiadania takiej pieczątki!

Firmowa pieczątka nieobowiązkowa, ale polecana

Zatem wyrobienie pieczątki nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy i wcale nie musi on posługiwać się tego typu akcesorium. Chociaż na wielu dokumentach znaleźć można miejsce na pieczątkę, to jednak tak naprawdę nie trzeba jej stosować. Nie oznacza to jednak, że pieczątki nie warto mieć. Przede wszystkim bardzo ułatwia ona swojemu użytkownikowi przekazywanie danych firmowych – wystarczy tylko przybicie pieczątki w danym miejscu. Pieczęć wcale nie jest także bardzo droga, dlatego w cenie już około 20-30 złotych można zakupić ten przydatny gadżet.

Jakie informacje warto umieścić na pieczątce firmowej?

Na pieczęci firmowej powinny znaleźć się podstawowe informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Wśród nich najczęściej znajdują się:

  • nazwa firmy
  • adres firmy
  • NIP – Numer Identyfikacji Podatkowej

Dodatkowo, można zdecydować się także na umieszczenie na pieczątce innych informacji, na przykład:

  • logo firmy
  • adres e-mail
  • adres strony internetowej
  • numer telefonu
  • numer rachunku bankowego firmy

Ilość informacji umieszczonej na pieczątce zależy od jej wielkości, dlatego wtedy, gdy chcemy zdecydować się na pieczątkę, powinniśmy dopasować ją pod względem jej wielkości. Jeśli chcemy zamówić pieczątki Gliwice to jedno z wielu miast, gdzie można je zakupić. Warto także wskazać, że pieczątki firmowe zamawiać można także za pośrednictwem internetu. Wtedy wystarczy wybrać wzór pieczątki oraz w formularzu wpisać informacje, które mają się na niej znaleźć. Gotowa pieczęć będzie wysłana pod wskazany adres.