materace koło
Reklama

Materace termoelastyczne – dobre dla każdego?

Termoelastyczne materace są często rekomendowane jako najlepszy wybór dla osób poszukujących maksymalnego komfortu. Czy rzeczywiście sprawdzą się u każdego?

Szeroka gama materaców może zawrócić w głowie. Wiele osób ma wtedy problem z wyborem tego, który byłby idealny. Często wybór pada wtedy na droższe modele, które kojarzone są z tymi lepszej jakości. Wśród jednych z najdroższych materaców znajdują się także materace termoelastyczne, na przykład materace Koło. Czy zakupienie takiego typu materaca to zawsze dobry wybór?

Materace termoelastyczne – czyli jakie?

Do produkcji materaców termoelastycznych stosuje się pianki termoelastyczne, które nazywane są także piankami Visco albo Memory. To pianki poliuretanowe, które są produkowane jednak inaczej niż pozostałe pianki PUR. Są cięższe, bardziej mięsiste, po dotknięciu widać na nich ślad nacisku. Reagują nie tylko na nacisk, ale dodatkowo na ciepłotę ludzkiego ciała. Mają wysoką elastyczność punktową. Najczęściej stosowane są jako jedna z warstw w materacach piankowych albo kieszeniowych – sprężynowych ze sprężynami kieszeniowymi. Dostępne są także jako topmaterace, czyli materace nawierzchniowe, które nakładane są na inne nawierzchnie.

Kiedy warto kupić materac termoelastyczny?

Ze względu na właściwości pianki termoelastycznej, materace, które są w nią wyposażone, są polecane dla osób, które narzekają na bóle pleców i mięśni. Rzeczywiście, spanie na takim materacu jest w stanie zniwelować te nieprzyjemne dolegliwości. Warto jednak pamiętać o tym, że pianka Visco – termoelastyczna to pianka miękka, dlatego też może ona nie spełnić wymagań osób, które wolą twardsze nawierzchnie. Można wówczas wybrać materac z dodatkową warstwą kokosową, która utwardza materace.

Co zamiast materaca termoelastycznego?

W sprzedaży można znaleźć także pełną paletę innych, również wygodnych materaców. Przykładowo, materace Koło – https://fabryka-snu.pl/category/materace to także materace lateksowe, które uznawane są obecnie za jedne z najlepszych na rynku. Także popularne są materace z pianek wysokoelastycznych, które także są bardzo wygodne, a przy tym mają przystępne ceny.