regulatory temperatury
Reklama

Czym charakteryzują się porządne regulatory temperatury?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele regulatorów temperatury. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym charakteryzują się najlepsze urządzenia.

O czym należy pamiętać?

Dobry regulator temperatury powinien być przede wszystkim bardzo funkcjonalny, łatwy w obsłudze i precyzyjny. Godne polecenia są przede wszystkim te urządzenia, dzięki którym będzie można zaoszczędzić sporo energii elektrycznej.

Precyzyjne regulowanie temperatury i dokładność pomiaru

Aby wybrać porządny regulator temperatury, warto zwrócić uwagę na jego algorytm sterujący, np. histerezę, czyli na różnicę temperatury przy której dane urządzenie automatycznie przełączy się z cyklu pasywnego na cykl ogrzewania lub chłodzenia. Histerezę ustawia się w zależności od posiadanej instalacji. Z praktycznego punktu widzenia niższe wahania zapewniają zdecydowanie lepsze oszczędności energii. Warto wspomnieć jednak o tym, że nie wszystkie kotły można często włączać lub wyłączać. Jeżeli chodzi o dokładność pomiaru temperatury, to warto postawić na regulatory temperatury, które oferują dokładność przynajmniej do 0,1°C. Niestety układu pomiaru nie można skalibrować, dlatego też warto postawić na urządzenia od renomowanych producentów, które zapewniają bardzo wysoką jakość i precyzję pomiaru.

Prosta obsługa

Nowoczesne regulatory temperatury powinny być również proste w obsłudze. Godne polecenia są urządzenia, które wyposażone są w czytelny ekran i intuicyjne oprogramowanie. Większość regulatorów temperatury dostępnych na rynku na szczęście można obsługiwać bez potrzeby korzystania z instrukcji obsługi. Uważać należy jednak na tańsze regulatory temperatury, które podczas programowania mogą sprawiać duże trudności.

Podtrzymywanie napięcia

Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się za urządzeniami, które w przypadku przerwy w dostawie prądu będą w stanie przez określony czas zachować zaprogramowane ustawienia. W najlepszych regulatorach temperatury podtrzymanie możliwe jest nawet przez 36 godzin.