zakład kamieniarski zabrze
Reklama

Blaty z kamienia w kuchni. Czy to dobry wybór?

Blaty kuchenne wykonuje się z różnych typów materiałów. Wśród nich znajdują się także kamienie naturalne, głównie granit oraz marmur. Niewątpliwie takie blaty prezentują się bardzo elegancko, ale czy będą one dobrym zakupem do każdej kuchni? Zapraszamy do sprawdzenia! Dobór wyposażenia kuchni ma bardzo duże znaczenie dla komfortu i funkcjonalności tego pomieszczenia. Przy zakupie mebli kuchennych należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj blatów, ponieważ to właśnie one tworzą podłoże do pracy – gotowania, sprzątania. Kuchenne blaty to szeroka gama różnych materiałów do wyboru. Te najtańsze to blaty z płyt laminowanych. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za blaty kamienne, które wykonuje zakład kamieniarski Zabrze to jedno z miast, gdzie można je zamówić. Jakie blaty kamienne można kupić? Do jakich kuchni pasują najlepiej? Jakie są ich najważniejsze zalety i wady? Sprawdź teraz!

Blat kamienny – szeroka gama wariantów do wyboru

W kategorii blatów kamiennych do dyspozycji jest szeroka gama materiałów, które są również dostępne w zróżnicowanych wzorach. Najczęściej do produkcji blatów kuchennych stosuje się granit. To kamień wytrzymały, odporny na czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć, kwasy. Blaty granitowe mogą posiadać zróżnicowaną kolorystykę – klasyczną szarość, ale też mogą być niemalże czarne, zielonkawe, czerwone, beżowe. Drugim popularnym wyborem jest marmur. Wymaga on jednak dokładnej i systematycznej impregnacji, gdyż jest bardziej podatny na wilgoć i kwasy niż granit. W tej kategorii do wyboru jest również wiele efektownych barw.

Blat z kamienia – pasuje do każdej kuchni

Blaty kamienne ze względu na bogactwo wzorów i kolorów mogą wpasować się w aranżację każdej kuchni. Pasują do wnętrz nowoczesnych, ale również tych urządzonych klasycznie, na przykład rustykalnych.

Zalety i wady blatów kamiennych

Wśród głównych zalet blatów z kamienia znajdują się ich elegancki wygląd, a także wyjątkowa trwałość – są odporne na zarysowania, wysokie temperatury, a po impregnacji także na wilgoć, kwasy – dotyczy to marmuru. Można je również naprawiać. Jeśli z kolei chodzi o minusy, głównym z nich jest wysoka cena tego typu blatów kuchennych. Są one najdroższymi dostępnymi blatami, dlatego też trzeba wtedy przygotować się na wydatek kilkuset złotych za jeden metr bieżący blatu granitowego albo marmurowego. Dostępne warianty blatów można sprawdzić dzisiaj na stronach internetowych, na których prezentuje je zakład kamieniarski Katowice to szeroka gama ofert przeznaczonych dla osób chcących zakupić takie blaty!