depilacja laserowa zabrze
Porady

Czy depilacja laserowa jest możliwa na jasnych włoskach?

Depilacja laserem jest zabiegiem wyróżniającym się wysoką skutecznością w redukcji niechcianego owłosienia. Często można jednak spotkać się ze zdaniem, że zabieg ten jest możliwy do wykonania tylko na ciemnych włoskach. Czy rzeczywiście?

Zabieg depilacji laserowej jest polecany dla osób, które chcą praktycznie na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. To metoda, która niszczy mieszek włosowy, czyli strukturę, z której wyrasta włos. W rezultacie nie dochodzi do jego ponownego odrastania. To wygodna alternatywa dla innych metod, na przykład dla woskowania, używania depilatorów mechanicznych oraz dla golenia maszynką.

Czy jasne włoski można depilować laserem?

Starszej generacji urządzenia laserowe zapewniały najwyższą efektywność działania w przypadku ciemnych włosków na jasnej skórze. Takie kontrastowe połączenie powodowało, że laser uzyskiwał największą skuteczność. Wobec tego właścicielki jasnych włosków – blond, rudych czy siwych – nie mogły skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Teraz sytuacja wygląda już znacznie inaczej , ponieważ w użyciu znajdują się także takie urządzenia, które mogą poradzić sobie również z jaśniejszym owłosieniem.

Dlaczego jasne włoski trudniej depilować?

Trudności z depilacją laserową jasnych włosków wynikały głównie z faktu, że nie kontrastowały one z kolorem skóry. Wobec tego laser wyróżniał się znacznie obniżoną skutecznością lub nawet w ogóle nie likwidował włosków. Jasne włoski nie zawierają ciemnego barwnika, czyli melaniny. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej pozwalają na uzyskanie znacznie większej efektywności – wynika to z faktu, że stosuje się w nim lasery o innej konstrukcji, które poprzez indywidualne dopasowanie mocy są w stanie zlikwidować także włoski o niższym poziomie melaniny.

Gdzie można wykonać depilację laserową jasnych włosków?

Obecnie coraz więcej gabinetów zajmujących się depilacją laserową wykorzystuje zaawansowane urządzenia do depilacji jasnych włosków. Wobec tego można skorzystać z nich w wielu miejscowościach w kraju. Najlepiej sprawdzić zatem ofertę w okolicy, a w razie potrzeby skontaktować się bezpośrednio z gabinetem, aby uzyskać dodatkowe informacje o stosowanym rodzaju urządzenia laserowego. Reakcję na laser można sprawdzić podczas próby laserowej w trakcie konsultacji przed zabiegiem. Gdy planowana jest depilacja laserowa Zabrze jest jednym z wielu miast na Śląsku, gdzie można skorzystać z nowoczesnych zabiegów usuwania niechcianego owłosienia. Za sprawą niezawodnych urządzeń laserowych można pozbyć się niechcianego owłosienia niezależnie od jego kolorystyki!